Body Piercing 

Služby body piercingu v SALEM art studio

Fantázii sa u nás medze nekladú ani pri umiestňovaní nového piercingu na Vašom tele. V našom štúdiu Vám piercerka vždy rozumne a esteticky poradí s ohľadom na vaše anatomické predispozície pre konkrétny typ piercingu.

Piercerka Tatiana (@body_therapist)

Manželovi som pomohla založiť štúdio SALEM art, na ktorom spolu pracujeme a rozvíjame ho. Piercingu som sa začala venovať v r. 2023 popri štúdiu fyzioterapie na FZV, UCM . Už od čias základnej školy ma fascinovala anatómia a fyziológia ľudského tela a zároveň aj slobodný, individualistický prejav duše. To všetko body piercing zahŕňa a preto ma okamžite opantalo jeho kúzlo a neustále objavujem jeho široké spektrum možností.  Moja prvá skúsenosť s piercingom bola na vlastnej koži. K helix a septum piercingu ma inšpirovala najmä starodávna symbolika hinduistickej bohyne Lakshmi (bohyňa lásky, šťastia, prosperity). Piercing mi otvoril jedinečnú možnosť sebavyjadrenia a mojim cieľom je prinášať tento pocit aj ostatným, spolu s profesionálnym prístupom a kvalitou, na ktorú si potrpím.

Som Vám k dispozícii počas celého procesu hojenia a môj záujem o váš piercing pretrváva – od jeho plánovania – cez prepich – až po jeho úplne zahojenie. Okrem toho sa na mňa môžete obrátiť aj s akýmkoľvek problémom, aj keď nie ste od začiatku mojim klientom/kou. Podarilo sa mi zachrániť nejeden problematicky sa hojaci piercing, s ktorým ste za mnou prišli aj napr. z iného štúdia. Vždy urobím maximum preto aby ste svoj piercing mohli nosiť zdravo a sebavedomo.

Otázky

Aké druhy piercingov (ne)robíme?
Všetky druhy body piercingu – áno, okrem genitálnych.
Bradavky – áno.
Tvár a jazyk – áno.
Microdermal – áno.
Prvá aplikácia piercingu – čo očakávať, ako sa pripraviť ?

Na prvú aplikáciu máme zabezpečený titánový šperk, ktorý predtým sterilizujeme takže ten si nenoste, stačí ak na termín prídete v dobrom zdravotnom stave, dostatočne najedení (ideálne 2h pred piercingom) a o ostatné sa radi postaráme. V štúdiu máme dostupné tekutiny aj rýchly cukor, ale pokojne si môžete priniesť aj svoje občerstvenie.
Piercing aplikujeme pomocou sterilnej kanyly alebo ihly, nastreľovacia pištoľ v našom štúdiu nie je vítaná, takže sa nemusíte obávať jej následkov v podobe komplikovaného (ne)hojenia. Šperky a nástroje dôkladne sterilizujeme pred každým použitím a dbáme na všeobecné hygienické zásady a normy. Radi by sme vás poprosili aby ste so sebou na termín nevodili zvieratá a taktiež nedoporučujeme vodiť na váš termín deti. Pri vstupe do štúdia máte k dispozícii jednorazové návleky či papuče, nevstupujte do piercerskej miestnosti v topánkach. O všetkom čo vás zaujíma vás s láskou radi informujeme a dôkladne si vysvetlíme aj starostlivosť o piercing.

Tzv. Skrátenie šperku – čo to je a prečo je dôležité?

Skrátenie piercingového šperku sa týka iba niektorých piercingov, a to najmä – ušnej chrupavky a piercingov pier či jazyka. Čerstvý piercing môže opuchnúť a preto sa zo začiatku aplikuje dlhší šperk (titánová labreta).  Tento šperk je však po určitom čase hojenia keď opuch ustúpi potrebné skrátiť pre správne zahojenie. V prípade, že by sa dlhší šperk nechal pridlho, môže spôsobiť mechanické dráždenie a tým aj komplikácie pri hojení.
Skrátenie je zarátane v cene piercingu.  Stačí len prísť. V rámci tejto výmeny absolvujete súčasne preventívnu kontrolu a môžete sa dodatočne piercerky pýtať na čo potrebujete. 

,,Robíte aj akupiercing?“

Zatiaľ neevidujeme žiadnu vedecky podloženú štúdiu o akýchkoľvek účinkoch akupiercingu a opierajúc sa o vedomosti zo zdravotníckeho vzdelania zaraďujeme tento nový druh pseudoterapie do kategórie ,,placebo.“ Piercing ako taký považujeme za primárne estetickú záležitosť a nesnažíme sa ju predať ako liečebnú metódu, ktorá vás zbaví migrény či pomôže pri chudnutí. Jediný terapeutický účinok vnímame v tom, že tento spôsob skrášlenia dokáže potešiť našu psychiku a zvýšiť sebavedomie.

História piercingu

Piercing je súčasťou dnešnej módy aj napriek tomu, že najstaršia múmia s náušnicou má až 5000 rokov! V dávnej minulosti sa domorodé kmene rôzne po svete zdobili prírodnými predmetmi (z dreva, zubov, kostí, kovov), aplikovanými v otvoroch na tele, ktoré si predtým vytvorili prepichnutím.
Jednotlivé druhy piercingu tak ako ich poznáme dnes, majú často náboženský či kultúrno-spoločenský základ. Ako príklad môžeme uviesť hinduistickú bohyňu lásky, šťastia, plodnosti a prosperity – Lakshmi, ktorá bola zobrazovaná s piercingom v nose a ušiach 1500 r. pred Kr.

U niektorých Afrických a Amerických kmeňov môžeme od pradávna po súčasnosť pozorovať rozťahovanie pier diskom alebo ich zdobenie krúžkami. Piercing v jazyku začali ako prví praktizovať starí Mayovia a Aztéci ako rituálny symbol.

Piercing tak ako ho poznáme dnes

Medzi najvýraznejších propagátorov piercingu 20. stor. patria jednoznačne punkeri a členovia hnutia hippies, ktorí výrazne ovplyvnili normalizáciu body piercingu. Dodnes im vďačíme za módu piercingov v pupku, nose, mnohopočetných piercingov v ušiach aj na tvári.
V súčasnosti už nie je zvláštnosťou stretnúť človeka s piercingom kdekoľvek na ulici či v rôznom povolaní. Určitá kritika sa síce stále vyskytuje najmä u staršej generácie no úprava zovňajšku piercingom či tetovaním v dnešných dňoch jednoznačne zažíva najväčšiu slobodu v histórii.
Copyright © 2025Salem Art Studio. All Rights Reserved.